Mario Bava

7,0
306 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Mario Bava

Bava odhaczony

użytkownik usunięty

Obejrzałem wszystko od Bavy (reżyseria, scenariusz, producent) z zakresu horror/kryminał i przede wszystkim polecam "Sei donne per l'assassino", czyli giallo które uważam za jedno z najlepszych jakie nakręcono. A poza tym warto również zapoznać się z "I Tre volti della paura", "La Ragazza che sapeva troppo" oraz "Lisa e il diavolo", aby nacieszyć oczy. Spore wrażenie również robi thriller "Cani arrabbiati".
Jeśli komuś będzie mało, to "La frusta e il corpo" jest ładnie prezentującym się gotyckim horrorem, a "Reazione a catena" jednym z pierwszych slasherów.
Natomiast największymi wpadkami, w których Bava maczał paluchy są "Seddok, l'erede di Satana" i "Schock". Tylko dwa złe filmy, także nie jest źle.
Obejrzałbym jeszcze "Diabolika", bo podobno jest bardzo fajny.

Ok, przemieliłem wszystko co pan Mario Bava maczał palce jako reżyser, a więc tak:

Jego filmy z gatunki Peplum można sobie spokojnie darować, choć na takich dziełach jak ''Gli Invasori'', ''Le Meraviglie di Aladino'' czy ''Ercole al centro della terra'' bawiłem się całkiem nieźle. Jeśli kogoś nie razi kino spod znaku miecza i sandałów to nie powinno być źle. Kolejne są Spaghetti Westerny w których Bava jakoś specjalnie nie zawojował, osobiście od gustu przypadł mi tylko ''La Strada per Fort Alamo'' oraz ''I Coltelli del vendicatore'' (Peplum w opakowaniu Spag Westu). Odradzam oglądania takich dziwactw jak ''Quante volte... quella notte'' czy ''Spie vengono dal semifreddo'', ni to śmieszne, ni to ciekawe, po prostu słabe. Przechodząc do Giallo i Horroru, głównej domeny Bavy, obowiązkiem jest obejrzenie ''La Ragazza che sapeva troppo'', ''Sei donne per l'assassino'', ''Operazione paura'', reszta nie schodzi poniżej solidnego poziomu z małym wyjątkiem, ''Seddok, l'erede di Satana''. Polecić należy jeszcze dwa świetne filmy, komiksowego ''Diabolika'' oraz genialny Thriller ''Cani arrabbiati''. Na deser można jeszcze obejrzeć ''Terrore nello spazio'', bardziej by docenić kunszt i pomysłowość Bavy, choć film sam w sobie jest dość ciekawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones