PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1093}

Zapach kobiety

Scent of a Woman
8,1 366 405
ocen
8,1 10 1 366405
7,1 35
ocen krytyków
Zapach kobiety
powrót do forum filmu Zapach kobiety

Odnoszę wrażenie, że film ten był zapowiedzią tego co widzimy teraz...
Pewnego rodzaju przestrogą, jaki typ człowieka obecnie "hodujemy"...
W kulminacyjnym punkcie filmy, Pacino mówi do tłumu o tym jakich przywódców wychowujemy, jaką mentalność i zachowania kreujemy...
Szkoda, że nie ma takich osób,jakie on widzi jako "idealne" ale wiadomo, jak on sam stwierdził,wybór lojalności, prawości, pracowitości jest to wybór ciężkiej drogi...Dziś wszystko byśmy chcieli na tacy, bez wysiłku, a jeśli już się wysilamy, to najlepiej po trupach do celu...
Nie tylko o tym był ten film, ale akurat ten moment zwrócił moją największą uwage...Może to nadinterpretacja, przecenianie jego wartości, jednak...

9/10. ! Bez cienia wątpliwości i serduszko.

PFMH

Według mnie całkiem słuszne spostrzeżenie, chociaż nie sądzę, żeby "typ człowieka" o którym mówisz był czymś nowym, więc równie dobrze film może oddawać jakiś fragment rzeczywistości, w której powstawał. Chociaż prawdopodobnie krytykowane przez Franka postawy obecnie są zjawiskiem częstszym albo bardziej afiszowanym

Jednak w moim wypadku poleciała niższa ocena (8/10) właśnie ze względu na to końcowe przemówienie, do którego się odwołujesz, jak dla mnie zanadto umoralniające i strasznie w amerykańskim stylu ( czytaj: patetyczne i oczywiste). Jednym z motywów filmu była prezentacja takich wartości jak honor, lojalność, etc., skontrastowane z nieuczciwością, czy cwaniactwem. I nie było to trudne do załapania, dlatego mnie ta "wspaniała mowa" irytuje i trochę psuje cały film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones