PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766773}

Tylko dla odważnych

Only the Brave
7,5 20 061
ocen
7,5 10 1 20061
Tylko dla odważnych
powrót do forum filmu Tylko dla odważnych

Historie oparte na faktach zawsze dobrze sie sprzedaja. W tym przypadku cos nie zaiskrzylo, bo w Box Officie film polegl. Moja teoria na to jest taka, iz w obrazie malo jest typowego dla takich produkcji - amerykanskiego patosu - flag, tekstow typu, zgineli dla kraju, itp. Ponadto malo tutaj modnych w ostatnich czasach - efektów komputerowych. Jest kilka dobrych scen, ale akcja nie gna jak w jakims blockbusterze. Wracajac do oceny filmu - mnie osobiscie obraz wciagnal od pierwszych minut. Pomimo, iz trwa ponad 2 godziny, to czas na projekcji mija szybko. W produkcji skupiono sie glownie na bohaterach i ich relacjach miedzy soba. Ale nie jest to przedstawione z jakims wielkim patosem. Dialogi normalne, bez wiekszych patriotycznych ideologii. Film jest idealnie poprowadzony, jest budowane napiecie, domyslamy co sie stanie, ale czekamy i koncowka jak bomba - wyciska lzy, porusza i oczywiscie wszystko bez wiekszej amerykanskiej pompy. Obsada aktorska jest dobra, ale moglaby byc lepsza. Mnie osobiscie produkcja poruszyla, jak i cala prawdziwa historia. Zdecydowanie polecam... 7.5/10

ocenił(a) film na 5
Bambim

Film jest pełen amerykańskiego patosu. To typowy film o amerykańskiej, patriotycznej klasie średniej. Teraz nie robi się filmów o bohaterach-żołnierzach, tylko bohaterami są strażacy, policjanci, pracownicy platform wiertniczych. Uwielbiam filmy o strażakach, bo wywodzę się z rodziny, gdzie wiele osób jest strażakami, ale tego filmu nie zdzierżyłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones