PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487478}

Tron: Dziedzictwo

TRON: Legacy
6,6 95 428
ocen
6,6 10 1 95428
5,2 18
ocen krytyków
Tron: Dziedzictwo
powrót do forum filmu Tron: Dziedzictwo

Zarobił na siebie

ocenił(a) film na 8

mogliby zrobić kolejną część.... wiem, że jest wielu przeciwników Tron - Dziedzictwo... ale mimo wszystko film mi się podobał :)

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Jeden z niewielu przykładów na to, że robiąc remake hiciora sprzed kilkudziesięciu lat da się utrzymać klimat i poziom pierwowzoru.

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Mi bardzo się podobał, fajne efekty i muzyka.

ocenił(a) film na 10
Unibet_78

Dokładnie, film jest rewelacyjny i gdyby powstała jego kolejna cześć utrzymana w tym klimacie to byłoby OK !

UPADLY_WIDZ

miała być trójka ale wycofali projekt :/

ocenił(a) film na 10
UPADLY_WIDZ

klimat genialny!.

ocenił(a) film na 8
UPADLY_WIDZ

Scenariusz do trójki już mają, oby dostali kiedyś zielone światło na realizację ;)

ocenił(a) film na 7
dorotagniedziejko1998

Kurde, dopiero dziś się dowiedziałem, że "Dziedzictwo" było kontynuacją innego filmu :D Czas nadrobić i trzymać kciuki za trójkę.

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Niestety stracił pieniądze. Budżet 170 milionów nie zawiera kosztów Marketingu, które spokojnie kosztowały conajmniej 100 milionów. To już razem 270-300 milionów. Ok. 1/3 box officowych przychodzów z USA każdy film musi podzielić się z kinami. Jeśli chodzi o przychody za granicą dochodzą jeszcze dystrubutorzy i tak naprawdę tylko ok 1/2 dochodów wraca do studia. Więc ostatecznie do studia wróciło ok 115 milionów z USA i 115 z reszty świata. Nawet przy małym całkowitym budżecie 270 milionów, film stracił około 40 milionów. Jest to suma, którą kiedyś dało się odrobić na VHS czy DVD, ale w ostatnich 10 latach zwrot z domowej dystrybucji jest mało opłacalny.

Wielka szkoda, bo to kapitalny film z niesamowitą ścieżką mzuyczną, ale biorąc pod uwagę finanse, ciężko się dziwić studiu, że nie zainwestowali w kontynuację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones