PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462549}

Siódmy syn

Seventh Son
5,6 49 962
oceny
5,6 10 1 49962
3,8 10
ocen krytyków
Siódmy syn
powrót do forum filmu Siódmy syn

Tak mógłbym podsumować ten film. Nie czytałem książki, ale nie zmienia to faktu, że jest to słaby film fantasy.
Fabuła jest do bólu wtórna, przypomina podróbkę Hansel i Gretel (które zresztą też było schematyczne), tyle że pozbawioną bezkompromisowości, groteskowej przemocy i dystansu. Cały film nieustannie się śpieszy- bam tutaj bohater, bam krótka ekspozycja, za mało przestojów na rozwój bohaterów. Wszystko jest banalnie wyłożone na tacy. Film kosztował 95 mln, czego nie widać. Efekty prezentują się zaskakująco miernie- poza paroma potworami, wszystko razi sztucznością, najgorzej wyglądały latające bestie i transformacje. Postacie są nie mają osobowości, to po prostu zbiór klisz. Aktorstwo jest albo drewniane, albo przerysowane. Jeff Bridges powtarza swoją rolę z ostatnich filmów nie starając się w żaden sposób odróżnić siebie od roli z R.I.P.D. czy Prawdziwego Męstwa. Julianne Moore gra z totalnie przerysowaną manierą, przypominała wręcz Ritę z Power Rangers, co jest krzywdzące dla aktorki takiego formatu. Resztę nie warto komentować. Kostiumy bardzo tanie. Wszystko schludne, proste, sterylne jakby wykupiono z hipermarketu. Tragiczna charakteryzacja- Tusk (bez skojarzeń) nawet nie posiada mimiki, ledwo rusza ustami, a oczy wyraźnie ostają od maski.
Jedyne co "pozytywnego" mogę napisać o tym filmie, to że przez swoje marne wykonanie potrafi rozbawić i dzięki temu nie nudzi. W sam raz na seans przy piwku.
Podsumowując- Siódmy Syn to film do bólu wtórny, przewidywalny, nie wywołujących żadnych emocji, kiczowaty, idiotyczny i marnie wykonany. Kosztował 95 mln, a wygląda jak zlepek odcinków serialu fantasy. Nic dziwnego, że zebrał tyle negatywnych opinii, recenzji i tak mało zarobił. Kocham kino fantasy, ale to przekracza moje granice tolerancji. Obejrzeć da się, ale bardziej dla beki.

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Ble, ble ble Radze najpierw przeczytać książkę.Ja czytałem książkę i uważam ,że film jest o niebo lepszy od pisadła. Film wymaga nieco intelektu od widza, bo w ograniczonym trzeba wyciągać wnioski z tego co się dzieje na ekranie , a w książce - no cóż autor tłumaczy łopatologicznie. Film nie ma na to tyle czasu , chociaż jakaś narracja była by wskazana. Dobrze dobrani aktorzy i ich wysoki poziom gry plus wspaniałe efekty stawia film na bardzo wysokim poziomie. GORĄCO POLECAM o ile lubi się ten gatunek filmu. daje 8,5/10

jaki3

Jakoś niewiel przedstawiłeś tych argumentów. Czym wg Ciebie taki Siódmy Syn wyróżnia się na tle innych fantasy? Czym się wybija? Jak odniesiesz się do średniej na portalach internetowych i wyników sprzedaży? Poza tym, Twoja teza nie ma sensu: "Radze najpierw przeczytać książkę.Ja czytałem książkę i uważam ,że film jest o niebo lepszy od pisadła." Po co w takim razie mam czytać, skoro film jest rzekomo lepszy? "Film wymaga nieco intelektu od widza, bo w ograniczonym trzeba wyciągać wnioski z tego co się dzieje na ekranie , a w książce - no cóż autor tłumaczy łopatologicznie."- to też nie prawda. Adaptacja książki jest jedynie przygotowaną interpretacją filmowców, w przeciwieństwie do książki, którą każdy może rozumieć w inny sposób. Czytelnika przy pomocy opisów, stylu autora ma wyobrazić sobie świat książki i jego bohaterów. Wystarczy obejrzeć różne ekranizacje tej samej książki i zobaczyć jak bardzo od siebie się różnią. Poza tym z Twojej wypowiedzi wynika, że książki są skierowane do prostaków (bo "wyłożone na tacy") w przeciwieństwie do filmów.

ocenił(a) film na 3
jaki3

Tutaj oceniamy film. To nie ksiazkaweb.pl. Kolejny mi tu będzie wyjeżdżał z porównaniami do książki..

jaki3

Możesz podać tytuł tej książki? Bo teraz kończę "Zemstę czarownicy" Josepha Delaneya i tylko początek jest zgodny z filmem (przyjęcie Toma na ucznia), lecz reszta kompletnie nie ma nic z nim wspólnego. Jedynie bohaterowie są ci sami.

Co do samego filmu dla mnie to średnie fantasy. Ani złe, ani arcydzieło. Historia sztampowa, efekty komputerowe kiepskie (psują klimat). Niemniej nie ma nudy podczas oglądania i jest to miło spędzony czas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones