PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=325332}
6,0 66 759
ocen
6,0 10 1 66759
4,8 9
ocen krytyków
R.I.P.D. Agenci z zaświatów
powrót do forum filmu R.I.P.D. Agenci z zaświatów

1. po smierci glownego bohatera w ogole nie wpada on w panike... wszystko przyja na lajcie ,ze nie zyje itp ;]
2. dziewczyna po jego smierci swojego ukochanego jest smutna 1 dzien... nawet nie wpadla w zalamke...
3. po tych wszystkich wydarzeniach ''ludzie dowiedzieli sie o potworach , widzieli jakies magiczne portale itp'' powinna byc w filmie pokazana reakcja ludzi na to wszystko.. jakies wyjasnienie jak swiat to przyja itp -.-

ocenił(a) film na 6
rotanimod

Po co doszukiwać się w tym filmie czegokolwiek podobnego do czegokolwiek innego ! Miało być zabawnie ale było tylko trochę zabawnie.Wiele scen przegiętych ale i tak ogląda się go całkiem nieźle. Dla mnie 6/10.

ocenił(a) film na 4
Szpila_1308

nie napisalem ,ze jest zly ;) tylko ze rezyser popelnil wielkie bledy ;) no chyba ,ze sie myle i ktos umie odp na te pytania ;)

ocenił(a) film na 4
rotanimod

widze nikt nie umie tego wytlumaczyc ;d

ocenił(a) film na 8
rotanimod

Jeżeli w typowo rozrywkowym filmie s-f doszukujesz się cech dramatu to masz bardzo dziwne podejście. W niektórych kulturach, śmierć bliskiej osoby nie jest powodem do rozpaczy, a wręcz przeciwnie tańczy się, śpiewa i biesiaduje na grobie zmarłego.
Agenci z zaświatów są jakby połączeniem Pogromców duchów i Facetów w czerni a nie dramatu w stylu Zielonej mili czy też IA sztuczna inteligencja.

ocenił(a) film na 3
rotanimod

Moze lepiej obejrzyj Sky History, Discovery Channel, Quest, National Geographic, Yesterday albo Sky Documentaries. Tam jest wszystko dokladnie wyjasnione...

rotanimod

widze nikt nie umie tego wytlumaczyc ;d -nie nie poprostu jestes malo inteligenty
1.nie kazdy byl by w takiej panice jak Ty ,jak bys mial pare lat wiecej to moze urosna Ci jaja i stwierdzisz po zgonie .ze nie zyjesz a nie panika do konca wiecznosci WTF
2.miala przeczucie ze jest blisko/
3.po raz kolejny musisz miec jaja zeby zaakceptowac otoczenie.

ocenił(a) film na 5
rotanimod

Hmm no ja bym dodał jeszcze jedno pytanko. Mianowicie wiemy ze umarli niektórzy decydują się zostać na ziemi ale w jaki sposób skoro po śmierci działa na nich siła wyższa która ich przyciąga w ten tunel i nie mają możliwości ruchu ani ucieczki. Co do pytań Twoich to myślę że:
1. Również się zgadzam że zbyt spokojnie to przyjął i na luzie a już tym bardziej jak szybko powiedział "TAK" przy propozycji pracy. O ile mógł być zaskoczony, zdziwiony ale aż taki luz to nie wydaje mi się. ( A kolega wyżej widocznie ginie co miesiąc skoro śmierć i droga na tamten świat jest dla niego pestką, prawda taka że nie wiesz co cię czeka tam i jak zareagujesz wiec nie ma co kozaczyć z "jajami" bo tu jesteś twardziel a na serio krzyczałbyś jak zarzynana świnia lecąc takimi wrotami i nie wiedząc co się dzieje).
2. Pokazanie żałoby nie było celem w tym filmie to nie dramat a komedia krótki wątek i tyle wystarczy masz to oglądać z uśmiechem a nie płaczem wiec nie po co ciągnąć wątek żałoby jak nie jest w ogóle istotny. ( Owszem w USA szanuje się strasznie oficerów policji, wojskowych i żałoby są duże ale to nie ten gatunek filmu :) )
3. Myślę że najzwyczajniej brakło im pomysłu jak to pokazać i dlatego film zaraz po tym się kończył bo sam nie wiem jak by to mogli wytłumaczyć :). Bo o ile np: MiB mają wytłumaczenie z kosmitami ( błysk i kasowanie pamięci) tak tu nie wiadomo co dać. ( I ponownie kolega wyżej twardziel by się nie przejmował o ile możesz mieć "jaja" i nie ruszą cię ziemskie sprawy jak np: wybuch wojny - zaciągasz się do wojska i na bitwę , śmierć kogoś , lub być rabowanym i nagle obezwładniasz bandytę to tak tu możesz zachować zimna krew i jaja ale kurde proszę Cie nie gadaj że jakbyś zaczął widzieć potwory to byś nie bał się a do tego ogromne wrota na niebie pewnie byś się zamknął w domu, poleciał modlić bo myślałbyś że koniec świata. Bo coś takiego jest nienaturalne i człowiek by się bał naturalnie co najwyżej po czasie można się przyzwyczaić do takich rzeczy jakby były często ale nie ma.).
A mało inteligenty nie jesteś zadając zwykłe pytania jak w każdym filmie niektóre rzeczy maja mieć ręce i nogi wiec tu też więc [ogolonywojtek] chyba nie wie na czym polega dyskusja na temat scen filmów skoro nie wolno zadawać pytań. Ostatnio też obejrzałem "Człowiek ze stali" i ludzie też zadawali pytania co gdzie, dlaczego i jak o samym supermenie i jego rasie ale nikt nikomu nie mówił "Jesteś mało inteligentny ( niby czemu bo normalnie pytanie zdał)" tylko każdy tłumaczył i mówił jak to zrozumieć.

ocenił(a) film na 4
Zathur

dzieki wielkie ;)

rotanimod

1. A może jako ,ze umarl i był w czyms w rodzaju czyśćca ,miał ogolny spokoj . Nie wiem czy jesteś wierzący ,ale ogolnie wiadomo ,ze po śmierci człowieka ogarnia "blogi spokoj" ,zresztą nawet Ci co szli w strone "swiatla " mowia ,ze ogarnia ich wlasnie spokoj.
2.Niby dlaczego nie była zalamana ,skad wiesz co robila po nocach i gdy nikt nie patrzyl?
3. Po prostu film się skonczyl i tyle .Zreszta tutaj dzialaly sily wyższe ,pewnie Bog ,chociaż nie ma o tym mowy ,wiec jakos to rozwiazal
Ogolnei to jest tak plytki film ,ze doszukiwanie się jakichś głębszych przesłanek czy spostrzeżeń jest bez sensu . Nie sa to jakies bledy logiczne ,wie trochę nie rozumiem tych pytan

ocenił(a) film na 5
rotanimod

Aktorzy tu nie mieli zbytni czasu na pokazanie czegokolwiek, czy stworzenia jakichś postaci, scenariusz galopuje jak szalony i nic oprócz 2 średnich nawalanek z tego nie wynika.

ocenił(a) film na 4
rotanimod

A słyszałeś o konwencji? To jest komedia. W założeniu niemądra, ale śmieszna, najeżona efektami rozrywka, na dodatek, dla niewymagającego widza. Źle adresujesz żądania głębi psychologicznej bohaterów. To nie dramat społeczno-obyczajowy. Realizm tu jest po prostu zbędny. Gdyby Twoje 3 punty były w filmie spełnione serio, to nie wyszłaby komedia, a co najwyżej film z elementami komediowymi. Gdyby zaś spełnic je z przymrużeniem oka - wyszłyby zbędne i nudne dłużyzny. Zwracaj uwagę na konwencje w filmach.

Orgelbrant

przerażające, że ludzie tak na serio podchodzą do prostego, niewymagającego filmu sf z takim spięciem dupy. ja pierdziu. dobrze, że gimbazie to wyjaśniłeś. piąteczka.

ocenił(a) film na 3
Orgelbrant

Tak, jest to bardzo mało, wręcz niczego nie wymagająca, niemądra i nieśmieszna komedia, najeżona marnymi efektami.
Reżyser też pewnie nie słyszał o konwencji. Realizmu nie ma i dobrze, ale sensu również .

O rzesz..... doczytałem do miejsca "Twoje 3 punty..." i mnie zatkało. No teraz już wiem dla kogo kręci się takie potworki. Nic więcej nie mówię.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Co Cię zatkało-literówka?

rotanimod

PRZYJĄŁ!!!

ocenił(a) film na 3
rotanimod

Ale zastanów się trochę.
Ile razy widziałeś na filmie bohatera po śmierci? Chodzi mi o to, że po drugiej stronie. Jest kupa takich filmów. Ile razy widziałeś że bohater wpada w panikę?

A jak jest na prawdę? Jakieś tam, niby relacje z życiu po życiu, tunel, jasność, te sprawy. Było tam coś o panikowaniu?

ocenił(a) film na 3
rotanimod

Też mi brakowało jakiejś logiki, klimatu, czegokolwiek , nijak mi się to kupy nie trzymało, nawet biorąc pod uwagę, że miał to być "film na lajcie".
PS. Chyba lepiej, żeby koniec był bez paniki i na spokojnie :-)

rotanimod

moze jakis spoiler alert a nie psujesz mi caly film zanim go obejrze?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones