PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506212}

Prawdziwe męstwo

True Grit
7,2 77 249
ocen
7,2 10 1 77249
7,5 33
oceny krytyków
Prawdziwe męstwo
powrót do forum filmu Prawdziwe męstwo

Taki jak trzeba, bez niszczenia fundamentów film został "odświeżony" (pierwsza wersja nie trzyma się, niestety, tak dobrze jak "Rio Bravo") i "podrasowany". Przesunięto niektóre akcenty. Dodano inne zakończenie (lepsze, bo nie jest to banalny happy and).
Jeff Bridges nie zrobił z roli wziętej po Johnie Waynie tego, co Zamachowski z rolą po Łomnickim, czyli nie spie.dolił jej, a nawet uczynił bogatszą i bardziej "krwistą".

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

Doczytałam, że jest to ekranizacja powieści Charlesa Portisa pod tym samym tytułem :)

ocenił(a) film na 8
Ania_z_Zielonego

Nie znam tej powieści (ale powieści jest multum, trudno znać wszystkie:):):)).
Prawdę mówiąc odkryłem "Prawdziwe męstwo" dopiero dzięki braciom Coen, choć lubię westerny i bardzo dużo ich oglądałem.
Chłopaki mają dodatkową zasługę:):):)

candn_filmweb

Coenoewie mieli może wcześniej lepsze filmy, ale ten jest mimo to również bardzo dobry

ocenił(a) film na 8
nemo899

Tak, uważam że jest dobry, a nawet bardzo dobry,

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

true. Wspaniałe kino, na pewno długo zapadnie mi w pamięć i jak tu nie dać 8/10

ocenił(a) film na 8
OmniModo

To jesteśmy zgodni:):):)

ocenił(a) film na 9
candn_filmweb

Czytałem Powieść. Nie jest tak dobra jak film, ale film na prawdę daje rade ;)

ocenił(a) film na 8
Madramix

Przyznaję, że nigdy nie trafiłem na powieść, ale też nigdy jej specjalnie nie szukałem:):):)
Zaś adaptacje oglądałem niezgodnie z chronologią, czyli najpierw wersję z Bridgesem, potem dopiero z Wayne'm. Obydwie zresztą dzielą subtelne różnice, pomijając już zakończenie.

ocenił(a) film na 9
candn_filmweb

Oglądałem tylko wersję z Bridges'em. Zakończenie jest praktycznie takie samo jak w książce. Nie wiem jak wygląda w tej wersji z Wayne'em więc nie porównam ;)

ocenił(a) film na 8
Madramix

W starym westernie jest... hmmm. uroczy happy end:):):)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones