PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1304}

Ostatni seans filmowy

The Last Picture Show
7,8 6 341
ocen
7,8 10 1 6341
7,7 15
ocen krytyków
Ostatni seans filmowy
powrót do forum filmu Ostatni seans filmowy

Trochę zapomniany, ale nadal aktualny obraz pana Petera Bogdanovicha (swoją drogą to trochę szkoda, że odrzucił tyle ciekawych propozycji do nakręcenia) wieje nostalgią za dawnymi, ,,dobrymi'' czasami, jakby Amerykanie chcieli cofnąć czas.

Film zachwyca praktycznie każdym elementem. Od strony technicznej prezentuje się na medal. Podkreślające melancholię ,,tamtych'' czasów zdjęcia Surteesa to naprawdę coś! I najważniejsza sprawa - aktorzy. Chyba w żadnym innych filmie nie widziałem tak świetnie poprowadzonych artystów. Johnson, Leachman, Bridges... nie ma co wymieniać każdy z nich popisał się na medal, co zresztą Akademia doceniła w 1972 roku.

Piękne, subtelne, mistrzowsko wyreżyserowane kino z najwyższej półki. Nie tylko dla prawdziwych koneserów i kinomanów.

Bez wahania,
1 0 /1 0

użytkownik usunięty
Burns

ktoś mi polecił ten film i wchodząc tu poczułem się wyróżniony już/ naprawde dojrzała publiczność:)

Jako, ze Holywodzkie superprodukcje mi sie juz znudzily, czas nadrobic spore zaległości. Zaczynam od tej pozycji możecie polecić, piękne ambitne kino, ale nie takie gdzie miesiac bede glowil sie o czym byl film. pozdrawiam!

Burns

Otóż uważam podobnie bez wahania 10/10

ocenił(a) film na 10
Burns

To jest jeden z nielicznych filmów, o których się nigdy nie zapomina. Genialny pod każdym względem, a najbardziej tym, że trafia do ludzkich serc. Wielki kino !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Burns

wielkie kino w rzeczy samej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones