PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4836}
6,9 4 670
ocen
6,9 10 1 4670
6,6 5
ocen krytyków
Gwiezdny przybysz
powrót do forum filmu Gwiezdny przybysz

Gwiezdny przybysz

ocenił(a) film na 5

Film oglądałem dawno temu, a więc postanowiłem go sobie wczoraj odświeżyć i obejrzeć ponownie. Ostatnim razem oglądałem go bodajże w 1995 roku gdy był emitowany dwukrotnie na Polsacie. Widziałem już większość filmów Johna Carpentera i jedyne co mogę powiedzieć to to, że powinien on kręcić tylko horrory, bo filmy z innych gatunków już niekoniecznie mu się udają. Tak jak "Gwiezdny przybysz". Zupełnie nie było czuć klimatu z innych filmów Carpentera. Przez większość czasu oglądamy to, jak kobieta uczy kosmitę jak się zachowywać na Ziemi. Może i bawiło i ciekawiło mnie to jak oglądałem film 15 lat temu, ale teraz taki schemat po prostu nudzi. A w latach 90 film podobał mi się bardzo, dlatego oglądałem go wtedy 2 razy (nie pamiętam czy był później powtarzany w telewizji, ale gdyby był to pewnie również obejrzałbym powtórkę).
Nie jestem w stanie dać większej oceny niż 5/10 temu filmowi. Moim zdaniem jest to jeden ze słabszych filmów Johna Carpentera, ale nie mówię, że jest zły. Bo historia mimo to - ciekawa. Poza tym fajna scena końcowa jak przybysz odlatuje.

ocenił(a) film na 8
Axel

Właśnie, nie ma ani jednej sceny akcji, ani pościgów, czy jakiegoś napięcia. I to właśnie w sumie w tym filmie jest piękne. Reżyser zachował klimat romansu przez cały czas i zrobił taki bardzo subtelny film, ale przez to właśnie świetny. Dwójka bohaterów też raczej nie szarżuje na ekranie, tylko spokojnie gra, przez co wszystko się z sobą zgrywa. Pewnie, że kilka naiwnych momentów, albo nielogiczności jest, ale ogólnie historia została w wyjątkowy sposób opowiedziany i ma swoją moc. Nawet końcowa scena - żadnych wyszukanych efektów specjalnych, tylko dopasowane oświetlenie, śnieg dodany, no i odpowiedni ruch kamery, sugerujący jak przybysz odlatuje. Po prostu rewelacja. Do tego gra Bridgesa, kapitalna mimika i ruchy ciała.

ocenił(a) film na 7
Roy_v_beck

Mam swoją teorię na ten temat. Zastanawiam się, czy Gwiezdny Przybysz, to nie jest niejako odpowiedź Carpentera na E.T., wypuszczony przecież w tym samym roku co The Thing. A zamiast fenomenalnego horroru większość ludzi, którzy w tym czasie odwiedziło kina, wybrało jednak film familijny o uroczym, słodkim kosmicie. I jakoś specjalnie chyba dziwić im się nie można. Sam Przybysz był dość prostą historią. Nie wbija w fotel fabułą, ale jest dobrze zrobiony i zagrany. I zdecydowanie warto go obejrzeć, tym bardziej, że jest teraz odświeżany przez Cinemax.

użytkownik usunięty
ohjehr

Bardzo dobrze napisane:)

ocenił(a) film na 6
Axel

Zgadzam się. Film oglądany po tylu latach, nieco się zestarzał i nie robi już większego wrażenia. Momentami odnosiłem wrażenie, że akcja jest zbyt wolna, a sam kosmita jest zbyt nudny. Normalny film do obejrzenia, ale nic nadzwyczajnego.

"Przez większość czasu oglądamy to, jak kobieta uczy kosmitę jak się zachowywać na Ziemi. Może i bawiło i ciekawiło mnie to jak oglądałem film 15 lat temu, ale teraz taki schemat po prostu nudzi." - sam bym tego lepiej nie ujął.

Axel

No właśnie. Taki niekarpenterowski ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones